Фарбування, як і раніше, залишається одним із дієвих способів, що допомагають змінити оформлення простору. Але з матеріалом слід працювати акуратно, інакше дуже легко фарба може виявитися на поверхні меблевих фасадів, на шибках, дзеркалах. Видалити її складно, але завдання цілком вирішуване. Пропонуємо добірку найефективніших методів, що допомагають усунути сліди фарби зі скляних або дзеркальних поверхонь.
Механічний спосіб
Коли на склі видно кілька невеликих крапель фарби, можна скористатися механічним способом видалення. Технологію використовують не тільки для нещодавно залишених, а й застарілих забруднень. Механічний спосіб вважається простим у виконанні, що не вимагає серйозних фінансових вкладень. Єдина умова для виконавця – працювати треба обережно, уважно.
Перш ніж приступити до очищення скла від фарби, потрібно протерти поверхню мильним розчином або змочити її водою з пульверизатора. Якщо пляма застаріла, її потрібно розмочити, накривши вологою серветкою і залишивши її до 15 хвилин або півгодини. Дефекти зіскаблюють, використовуючи для цього такі пристрої:
- леза для гоління;
- канцелярський ніж;
- скребок для скла з вузькою робочою частиною.
Скребок тримають так, щоб його металева частина стикалася зі склом. Ручку рекомендується тримати під кутом 45 градусів. Якщо порушити цю вимогу, то металевим краєм легко можна пошкодити поверхню, тоді на ній залишаться подряпини або навіть тріщини. Стара фарба в результаті такого впливу починає тріскатися, відшаровуватись і обсипатися. Після закінчення роботи сміття, що утворилося, збирають ганчіркою.
Важливо! У процесі видалення забруднень необхідно періодично очищати лезо інструменту. Тримайте під рукою ємність з мильною водою, де прополіскуйте скребок, після 2-3 проходів. Не забувайте рясно змочувати поверхню скла з кулевізатора. Якщо цього не робити, то частинки, що скупчилися, залишатимуть на поверхні подряпини. Оскільки застосування хімічних компонентів у цьому випадку виключається, технологія підходить людям із гострою алергічною реакцією.
Механічний спосіб відноситься не до найшвидших, робота має бути монотонна, копітка. Якщо площа забруднення велика, то усунення слідів фарби може піти кілька годин. Також існує ризик пошкодження основи: один неакуратний рух і подряпини не уникнути.
Вплив температурою
Під дією високої температури хімічний склад барвника змінюється. Висохла фарба стає пластичною, її легше відшмагати. Нагрівання рекомендується використовувати для боротьби з великими плямами.
Роботу проводять, використовуючи інструмент, що нагріває. Оптимальний варіант – професійний фен із регульованим виставленням температури. У побутових умовах допускається застосування праски з парогенератором або пароочисником.
Послідовність дій виглядає так:
- Забруднення від фарби покривають фольгою відповідного розміру, щоб вона закривала всю площу плями.
- Інструмент приводять до активного режиму, причому важливо розігріти його до мінімальної температури.
- Протягом 5-7 хвилин повітряний потік направляють на фольгу.
- Як тільки шар стане м'якшим, фарбу акуратно відчищають за допомогою змоченої у воді губки (товстий шар фарби допускається видаляти шпателем з прогумованим краєм).
- Латексу або акрилову фарбу видаляють гарячою водою. Для цього її рівномірно розпорошують на забруднену область або на кілька хвилин на неї накладають добре змочену в гарячій воді ганчірку. Подібні компреси роблять кілька разів, прикладаючи матерію на 10-15 хвилин. Від підвищення температури шар фарби стає м'якшим, що спрощує його видалення. Для цього використовують вологу губку або шпатель із гумовим захистом леза.
Порівняно з механічним зіскоблюванням вплив температури – більш щадна та ефективна методика.
Важливо! Коли йдеться про великі плями, допускається поєднання двох способів. Але потрібно стежити за температурою, інакше при різкому нагріві зростає ризик появи тріщин на поверхні.
Застарілі плями фарби усунути із поверхні скла чи дзеркала допоможуть хімічні розчинники. Для масляних або акрилових складів використовують уайт-спірит або рідину на основі ацетону.